Τρίποντο ανόδου ο Αιολικό (2 - 1 τον Τηλυκράτη)

Σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα, ο Αιολικός κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη απέναντι στον Τηλυκράτη με σκορ 2 - 1.

Οι φιλοξενούμενοι στο 39ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν οτ προβάδισμα με σουτ του Μακρή, με το 0 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι Επτανήσιοι προσπάθησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Τακίδη στο 60'. Οι «κυανόλευκοι» όπως δεν το έβαλαν κάτω και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μακρής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 1 - 2, δίνοντας επί της ουσίας ένα τρίποντο ανόδου στην ομάδα του.

Με τη νίκη αυτή ο Αιολικός έφτασε στους 9 πόντους και είναι στην 3η θέση. Από την άλλη ο Τηλυκράτης είναι στην 4η θέση με 5 πόντους και ισοβαθμεί με τον Γιούχτα, με τους δυο τους να έχουν κάνει το ρεπό τους.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Τεγούσης, Ζδράβος, Κουντρουμπής, Περιστέρης, Νιφορόπουλος.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Πιττατζής, Γκανσιέρ, Νάστος, Ποτουρίδης, Κανελλόπουλος, Στεφάνοβιτς, Αντωνίου, Αρναούτογλου, Πλατέλλας (83′ Ανθής), Ντινιωτάκης, Μακρής.