Τρίποντο και άνοδο ο Άρης Πετεινού (1 - 0 τη Δόξα Βώλακα)

Ο Άρης Πετεινού πήρε το τρίποντο με 1 - 0 στο ντέρμπι απέναντι στη Δόξα Βώλακα και πανηγύρισε την άνοδο στην Γ' Εθνική, για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Το τέρμα που έδωσε το εισιτήριο της ανόδου στην ομάδα στους πρωταθλητές Ξάνθης, σημείωσε ο Εφάντη στο 90' λεπτό. Πιο μπροστά οι δύο ομάδες είχαν κάποιες ευκαιρίες για γκολ, με πιο σημαντική το χαμένο πέναλτι του Τουρατζίδη στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης πήρε 12 πόντους στο μίνι πρωτάθλημα και πήρε την 2η θέση. Από την άλλη η Δόξα έμεινε στους 9 πόντους και στην 4η θέση.

ΑΡΗΣ: Αθανασίου, Ασλανίδης, Παυλίδης, Σαρηγιαννίδης, Δασκαλάκης, Χριστοφορίδης, Πουτακίδης, Εφέντη, Τυριάκης (87′ Κουτσομιχάλης), Μελισσόπουλος, Τουρατζίδης (88 Μαλαδένης).

ΔΟΞΑ: Παγκάκης, Κασσός (70′ Μαρκόπουλος), Καρπιτσάρης, Μποσκοψίου, Άρμεν Π., Σιγγος, Δράμπαλης Κ., Στάικος, Βασιλειάδης (82′ Άρμεν Αλ.), Μουζενίτοφ, Σταμπουλής (82′ Τζαμπάζης).