Εύκολο τρίποντο της Κηπούπολης (3 - 0 τον Ιπποκράτη)

Εύκολο απόγευμα είχε η Κηπούπολη στο ντέρμπι του Περιστερίου, απέναντι στον Ιπποκράτη, καθώς επικράτησε με 3 - 0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με το Νένδο, με το 1 - 0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος ο Ηλιόπουλος θα μπει φουριώζος, κάνοντας στο 47' το 2 - 0, ενώ στο 57' ο Πανίδης θα διαμορφώσει το τελικό 3 - 0. Να σημειώσουμε πως στο 72' ο Μάζης και ο Χατζίτζε είδαν κόκκινη κάρτα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μείνουν με δέκα παίκτες.

Η Κηπούπολη με τη νίκη αυτή θα φτάσει πλέον στους 48 πόντους και θα διατηρηθεί στην 2η θέση, μαζί με τον Τριφυλλιακό και πλέον είναι στο -1 από την κορυφή, μετά την ήττα των Λύκων. Από την άλλη ο Ιπποκράτης πλέον βλέπει το όνειρο της παραμονής να φεύγει, καθώς έμεινε στους 15 πόντους και στην 15η θέση.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Γονιδάκης, Μπίσκος (62' Τζαρέλλας), Ζαρναβέλης (46' Αθανασόπουλος), Χαΐδας (39' Καλαμοτουσάκης), Σαββουλίδης, Πανίδης, Καλέμης (84' Βογιατζής), Ηλιόπουλος (62' Φαρμάκης), Νένδος, Μάζης

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Πολίτης, Λέμης, Πατέλης, Κατζίτζε, Κομνηνάκης, Τσόκου (46' Χήρας), Παπαλάιος (62' Μηδέλλιας), Τσιριγιώτης, Νεστουράι, Σοφός, Ντονικιάν.