Πρόκριση με ανατροπή το Χαλάνδρι (3 - 1 τον Αθηναϊκό)

Το Χαλάνδρι κατάφερε να πάρει την πρόκριση επικρατώντας με 3 - 1 του Αθηναϊκού και συνεχίζει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι «Λόρδοι» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 31' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λάιου, με το 0 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι «πράσινοι» μπήκαν πιο δυνατά και μέσα σε ένα δεκάλεπτο έφτασαν στο τελικό 3 - 1, με τα δύο τέρματα του Τριανταφυλλίδη (47', 52') και το ένα του Σιάννη (56').

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Δασκαλάκης, Κορωναίος (78' Καφετζόπουλος), Γυφτάκης, Ντζαβίδας, Τριανταφυλλίδης, Γκουτζιούπας, Τζεμάρης (74' Κούτσιας), Μπράχος, Σιάννης (67' Τσιρβούλης), Κατσιούλης (78' Χαραλάμπους), Κανελλόπουλος (74' Πρίφτι)

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ροβάτσος, Μπάλιου, Ζάχος (86' Ντούρος), Αλύ Ομάρ (60' Οντιάμπο), Τσάκος, Κατσαούνος, Δούμτσης (60' Μουρελάτος), Θανόπουλος (60' Ταρσανάλης), Σέχι, Λάιος, Παλαντέσκου (68' Κατσούλας).