«Στρατιγική» νίκη ο Παπάγος (1 - 0 τους Ίωνες Αλίμου)

Ο Παπάγος κατάφερενα επικρατεί με 1 - 0 των Ιώνων Αλίμου και να ανέβει στον βαθμολογικό πίνακα.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα των βορείων προαστίων σημείωσε ο Μπράτσος, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Να σημειώσουμε πως στο 71ο λεπτό οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν οι Δημόπουλος για τους γηπεδούχους και Μεσίνι για τους φιλοξενούμενους.

Με τη νίκη αυτή ο Παπάγος πήγε στους 10 βαθμούς και στην 10η θέση, μαζί με την Κορωνίδα. Από την άλλη οι Ίωνες έμειναν στους 11 και είναι μαζί με τον Ερμή Ηρακλείου στην 8η θέση.

ΙΩΝΕΣ: Τζεβελέκης, Νικήτας, Χαλικιάς, Μπελέρης (53' Ευγενίδης), Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Λαζάρου (53' Κανάκης), Χατζηανόγλου, Ντογκάνι (65' Φερρατσάκου), Δημητρακόπουλος, Ποιμενίδης (79' Βαφειάδης)

ΠΑΠΑΓΟΣ: Μαρκαντωνάκης, Κωστόπουλος, Γύπαρης (60' Δρυμωνίτης), Αλεξιάδης, Λιούκας ,Κασβίκης, Μπράτσος (80' Λύρος), Φατούρος, Ρηγόπουλος (80' Λύρος), Μεσίνι, Κουλούρης (90' Καπάνταης).