Με το... δεξί το Νέο Ικόνιο στο πρωτάθλημα (5 - 2 τον ΑΣ Ποντίων)

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα το Νέο Ικόνιο, το οποίο επικράτησε με 5 - 2 του ΑΣ Ποντίων.

Το σκορ άνοιξε στο 15' ο Τσιρίδης, με τον ίδιο να κάνει και το 2 - 0 δέκα λεπτά αργότερα. Στο 30' ο Κοτζαθανάσης θα μειώσει από την άσπρη βούλα, όμως πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Χονδρουδάκης Π. θα κάνει το 3 - 1 στο 45'. Στο β' μέρος οι Πόντιοι κατάφεραν να μειώσουν και πάλι με πέναλτι, αυτήν την φορά του Ταλαμπέκου στο 67', όμως οι Περαματιώτες με τα τέρματα των Χονδρουδάκη Γ. στο 74' και Παπαϊωάννου στο 89' διαμόρφωσαν το τελικό 5 - 2.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Χιώτης, Μανώλης (58' Μπαϊμπάκης), Χονδρουδάκης Π, Λαγάνης, Σακαλόγλου, Κοντογεώργης (58' Ξένος), Γκεγκάι, Φρονιάδης (58' Ζαρίφης), Τσιρίδης (80' Παπαϊωάννου), Χονδρουδάκης Γ. (76' Γερόλυμος), Κοντογεώργης

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ψέμμας, Τόλι, Τόγιας, Κάντζιος (63' Μελεμένης), Κοτζαθανάδης, Νησίριος (63' Φρατζέσκος), Ντόμπριν (70' Μεϊμέτης), Σοφούλης, Ταλαμπέκος, Αϊβαλιώτης, Λιάσκος (75' Κοζανίτης).