Τρίποντο στην πρεμιέρα για τον Αίαντα Σαλαμίνας (2 - 1 την Αστυπάλαια Κορυδαλλού)

Ο Αίαντας Σαλαμίνας επικράτησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στην Αστυπάλαια Κορυδαλλού με 2 - 1.

Το πρώτο ημίχρονο οι προσπάθειες των δύο ομάδων ήταν άκαρπες, με το 0 - 0 να μένει ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και με τέρμα του Τζανιδάκη πήραν προβάδισμα στο 48'. Στο 60' οι Κορυδαλλιώτες ισοφάρισαν με μακρινό σουτ του Μάντζαρη, με τους νησιώτες να ανακτούν το προβάδισμα στο 70' με δράστη οτν Τζιόλα.

ΑΙΑΣ: Κατσικώστας, Τζανιδάκης (65’ Κοκλιώτης), Λιάτος (65’ Μακρίδης), Ντελιλάι, Τζιόλας, Καλλικαντής, Δάλλας, Δημακάκος (71’ Μακρής), Ζέρβας (86’ Ευθυμιάδης), Κοττάκης, Παπαισιδώρου (46’ Λάκκα).

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ: Καραθανάσης, Χαραλαμπόπουλος, Χαϊφέρας (77’ Μανικιώτης), Μακρής, Βουρλής, Λάππας, Δεμενόπουλος, Μαλούχος, Σαμουέλ (72’ Γαϊτανέρης), Μάντζαρης (90’ Κουλίζος), Κωτσοβός (77’ Ευστρατιάδης).