Πήρε το ντέρμπι της πρεμιέρας η Αμφιάλη (2 - 1 τον Καραβά)

Η Αμφιάλη ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της πρεμιέρας της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣΠ, απέναντι στον Καραβά με σκορ 2 - 1.

Το σκορ για τους «κυανέρυθρους» άνοιξε ο Ρεντζέπης στο 44', με το 1 -0  να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο 50' ο Σιάνος θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην Αμφιάλη. Το τελικό 2 - 1 διαμόρφωσε με πέναλτι ο Μουσάι στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αμφιάλη: Παγώνης, Φυσαράκης (46′ Παπαδόπουλος), Μπακοθανάσης Σ., Φύπε, Τζωρτζάτος, Μανγκαλατζίου, Ρετζέπι, Πουρσανίδης, Σιάνος (85′ Επιτροπάκης), Μπακοθανάσης Χ. (46′ Νικολάου), Νιζάμης.

ΑΟ Καραβάς: Μπαντίκος, Γκούμας (46′ Σδηρόπουλος), Κωστόπουλος, Παπαγγελής (46′ Παυλάκης (60′ λ.τρ. Αγγελόπουλος), Τηλιγάδας, Ζαμπέτης, Ρούπι, Παπανικολάου (78′ Μπιλίμπασι), Παυλίδης (54′ Πηγουνάκης), Μουσάι, Ζώτο.