Ισοπαλία για Αθηναϊκό και Άγιο Ιερόθεο (1 - 1)

Χωρίς νικητή τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Αθηναϊκό και Άγιο Ιερόθεο, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1 - 1.

Το σκορ άνοιξαν οι Περιστεριώτες στο 8' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νησαριώτη, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Ντοβίνο. Να σημειώσουμε πως οι «κιτρινόμαυροι» έχουν παράπονα γι ατην διαιτησία του Κωστογιάννη, καθώς θεωρούν πως δεν τους καταλογίστηκε πέναλτι στο 80' στον Τουρτούλι.

Με την ισοπαλία αυτή οι δύο ομάδες συνεχίζουν να ισοβαθμούν στην 7η θέση με 4 πόντους, μαζί με την Αγία Ελεούσα.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Νικολακόπουλος, Ταρσαναλής, Ζάχος, Ντοβίνος, Ομαρ, Κατσαούνος, Μουρελάτος, Κατσούλας, Καβαλάρης (63′ Μακρυγιαννάκης), Λάιος (78′ Σέχι), Ρουσσάκης (46′ Δούμτσης).

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Μπακοδήμος, Μονεμβασιτης, Μαρίνης, Μηλιώνης, Καλιακούδας, Ντεμπά, Τουρτούλι (90′ Γκοντα), Μπριστογιάννης (40′ Χριστούλης), Νησαριώτης, Γιαννόπουλος (46′ Βασιλείου), Ντιαγε (46′ Σουλοβάρι).