Ο Άρης Φιλιάτων τη νίκη η Αναγέννηση Άρτας την άνοδο (2 - 1)

Ο Άρης Φιλιάτνω μπορεί να πήρε τη νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας με 2 - 1, όμως οι Αρτινοί κατάφεραν να πανηγυρίσουν την άνοδο.

Οι γηπεδούχοι στην έναρξη του παιχνιδιού ήταν πολύ ανώτεροι, με τον Γώγο να ανοίγει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό. Στο 12' οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο 2 - 0 με τον Παπανδρέου και όλα έδειχναν ιδανικά για εκείνους, καθώς αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι φιλοεξενούμενοι ανέβασαν στροφές και βρήκαν τον στόχο στην πρώτη κιόλας φάση. Ο Καλιακάτσο να διαμορφώνει το 2 - 1 στο 50'.

Με τη νίκη αυτή ο Άρης έπιασε την Αναγέννηση στους 6 πόντους, όμως οι Αρτινοί πανηγύρισαν την άνοδο στην Γ' Εθνική.

ΑΡΗΣ: Καρδάνης, Πασχάλης, Ράπτης (60' Κάσο), Μητσέλος, Μαντζούκης, Ρούμπης, Παπανδρέου Χ., Ιωακειμίδης, Μούστα, Γώγος, Παπανδρέου Α. (80' Δανδάκης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Μαλίζογλου, Παπακίτσος Δ., Καζέλης (29' Δήμος - 46' Γκαρτζώνης), Ασπροποταμίτης, Καλιακάτσος, Κακιώνης, Μουσιωτίτσας, Χρηστογιάννης, Σιδηρόπουλος, Παππάς, Αρτέμης