Ισοπαλία για Αναγέννηση Μοσχάτου και Ήφαιστο (2 - 2)

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι της πρεμιέρας ανάμεσα σε Αναγέννηση Μοσχάτου και Ήφαιστο, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2 - 2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Γ. Παππά στο 15', με τον Βατίστα στο 20' να ισοφαρίζει, με το 1 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος έγινε ότι έγινε και στο πρώτο μέρος, με τον Οικονομάκη να κάνει το 2 - 1 στο 58' και τον Σιγαλάκο να ισοφαρίζει στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με την ισοπαλία αυτή η Αναγέννηση πήγε στους 2 πόντους, ενώ ο Ήφαιστος έπιασε την Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού με 1  πόντο και όλα είναι ρευστά, στις επόμενες δύο αγωνιστικές.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Βαβάκας, Καραπατάς, Μεταξάς (85’ Καλτσονάκης), Παπαϊωάννου, Παπέλης, Καρανάσος, Αθανασόπουλος, Παπαθεοδώρου, Οικονομάκης, Παππάς Γ. (65’ Κυρήλος), Παππάς Ν.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Ελθίνι, Βατίστας Αν, Τούντας, Ζούπα, Μεταξάς (19’ λ.τρ Αντωνάκος), Κακαβογιάννης, Βατίστας Α.Π, Σιγαλάκος, Σιγάλας, Περλέσι (70’ Βιτσαράς), Βατίστας Ανδρ.