Τσίμπησε βαθμό η Λαύρα Αργυρούπολης από τον Κένταυρο Βριλησσίων (1 - 1)

Η Λαύρα Αργυρούπολης κατάφερε να σπάσει το απόλυτο των βαθμών του Κένταυρου Βριλησσίων, καθώς κατάφερε να πάει ισοπαλία με σκορ 1 - 1.

Το σκορ άνοιξε ο Σημαιάκης στο 38ο λεπτό, με το 1 - 0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Η ισοφάριση ήρθε με την έναρξη του β' μέρους από τον Μπαλατσούρα (46').

Με την ισοπαλία αυτή ο Κένταυρος πήγε στους 22 πόντους και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη πλευρά η Λαύρα πήγε στους 11 και βρίσκεται στην 5η θέση.

ΛΑΥΡΑ: Γουλής, Τσαπατσάρης,  Σημαιάκης, Παπαγεωργίου (75′ Μυλωνίδης), Λύτρας, Τρουλλινός, Μαυρόπουλος (85′ Ντερβισλάρι), Πολυμερόπουλος, Κουλουρίδης, Γκίκα (75′ Κολάι), Σκούρας

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ: Τικταπανίδης, Τσαντήλας, Ταουζής, Μπούρης, Σταυρόπουλος (46′ Δέτσης), Φελέκης, Μανίκας Ν., Γεωργουδάκης, Γκούγκας, Μπαλατσούρας, Μπρίλης (75′ Μπεκιάρης).