Διπλό στις καθυστερήσεις στον Βύρωνα η Λαύρα Αργυρούπολης (2 - 1)

Η Λαύρα Αργυρούπολης πέρασε από την έδρα του Βύρωνα, καθώς επικράτησε με 2 - 1 του Βύρωνα κάνοντας μάλιστα και ανατροπή.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χαγιά στο 6ο λεπτό, με το 1 - 0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι στο β' μέρος πίεσαν για τη ανατροπή στο σκορ και το κατάφεραν με τον Βουλτσίδη στο 73' να ισοφαρίζει, ενώ στο 92' ο Φωτουλάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι θα φτάσει στην ανατροπή του σκορ.

Με το τρίποντο αυτό η Λαύρα έχει πλέον 44 πόντους και είναι στην 5η θέση, ενώ ο Βύρωνας είναι στην 12η θέση με 18 βαθμούς.

ΒΥΡΩΝΑΣ: Βιδιαδάκης, Ιωακειμίδης, Στροφύλλας, Πουρναράς, Τζαμάνης, Καρδαμίτσης, Καρούσος (63' Λαζάρου), Τρυφέρης (54' Δημάκης), Σταυρακάκης, Ζώτος, Χαγιάς (68' Σκέμπι)

ΛΑΥΡΑ: Ζέζας, Φωτουλάκης, Μυλωνίδης (46' Κοκοβίδης), Τσαπατσάρης, Πεχλιβανίδης, Αλεξίου, Μαυρόπουλος, Καρκάνης (68' Βουλτσίδης), Πολυμερόπουλος, Ηλιόπουλος (93' Αγγελακόπουλος), Λιάπας.