Διπλό στην Αγία Άννα η Δόξα Κορωπίου (3 - 1 την Δόξα)

Η Δόξα Κορωπίου κατάφερε να περάσει από την έδρα και της Δόξας Αγίας Άννας, επικρατώντας με σκορ 3 - 1.

Ο σύλλογος του Κορωπίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Γκέργκη στο 18', με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του και τα δικά του, με το 0 - 2 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν το ίδιο δυνατά και με τέρμα του Φενερίδη στο 49' έφτασαν στο 0 - 3 και κλείδωσαν τη νίκη. Το μόνο που κατάφερε να κάνουν οι γηπεδούχοι είναι να μειώσουν στο 91ο λεπτό με τον Μουγιολάρι.

Με το τρίποντο αυτό η Δόξα Κορωπίου πήγε στους 24 και είναι στην 7η θέση. Από την άλλη η Δόξα Αγίας Άννας έμεινε στους 13 και ισοβαθμεί στην 15η θέση με τη Νίκη Δροσιάς.

ΔΟΞΑ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ: Γκιζάνης, Θεοδόσης, Αναστασίου (62' Σενέγια), Νταγιάντας, Παπά (79' Γιάβης), Κουσιώρης, Συνάνης (62' Σκουρτάι), Γιάννης (62' Ιωακείμ), Κατσίγιαννης (75' Κουκουράτος), Μουγιολάρι, Μουστακάτος

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: Τσούνης, Παξιμάδης, Χατζόπουλος, Νικολογιάννης, Σύρος, Χοτζάι (75' Ξεφτεράκης), Φενερίδης, Κώνστας, Κυρίτσης (92' Ζαΐμι), Τσιγαράς (82' Γκιέτα), Γκέργκη (92' Σαντίκου).