Διπλό στο Ίλιον ο ανεβασμένος Κρόνος Αθηνών (2 - 1 την ΑΕ Ιλίου)

Ο Κρόνος Αθηνών κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη μέσα στο Ίλιου, καθώς επικράτησε με 2 - 1 της ΑΕ.

Το σκορ άνοιξε ο Μάστορας στο 23ο λεπτό για τους γηπεδούχους, όμως οι Αθηναίοι ισοφάρισαν πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Τσουκαλά (45'). Στο β' μέρος ο Ντουρζιώτης κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή του σκορ στο 63', διαμορφώνοντας το τελικό 1 - 2.

Ο Κρόνος με την 3η νίκη που πήρε πήγε στους 9 και πλέον ισοβαθμεί με τον Κεραμεικό στην 6η θέση. Από την άλλη η ΑΕ Ιλίου έμεινε στους 5 και στην 10η θέση.

ΑΕ ΙΛΙΟΥ: Τσιόρμπα, Παπαδόπουλος, Τσιάλλης, Καραχάλιος, Περίφανος, Θανόπουλος, Μονιούδης, Σάλλα, Μάστορας, Τσιαλλής, Γιαννόπουλος

ΚΡΟΝΟΣ: Καπλάνι, Αναστασίνης (64' Μέλι), Κίτσος, Τσουκαλάς, Καλύβας, Ντούκα (64' Ταβάντζε), Γκανιάς (80' Μάρκου), Ντουρζιώτης, Μπίμε, Μπακόλας (53' Δήμπαλης), Σιορές (46' Ζμάλι).