Ισοπαλία για ΑΟ Ιλίου και Ατρόμητο Χαλανδρίου (2 - 2)

Με τον καλύτερο τρόπο για τους φιλάθλους ξεκίνησαν το πρωτάθλημα ΑΟ Ιλίου και Ατρόμητος Χαλανδρίου, καθώς σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2 - 2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σταφυλοπάτη στο 44', στέλνοντας την ομάδα του με προβάδισμα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στο β' μέρος οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και στο 58' ο Φούρλας έκανε το 1 - 1. Παρ' όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι και πάλι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ν. Αναγνώστου τέσσερα λεπτά αργότερα. Οι «κιτριινόμαυροι» κατάφεραν να βρουν απάντηση στο 80' με τον Ντέλλα να διαμορφώνει το τελικό 2 - 2.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ: Αδαμόπουλος, Κιτσώνης, Τζώρτζης, Δαούτης, Λάχας, Τάμπας (74' Ντέλλας), Ελεύθερος (78′ Τζώκας), Μαρκάκης (68' Ντούλας), Κόντος (46' Φούρλας), Λερούτσος, Αγγελόπουλος (46' Μάλλιος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κολαζάς, Μεσούλι (46' Κρασώνης), Αφεντουλίδης, Δ. Αναγνώστου, Παπάζογλου, Σφακάκης, Σταφυλοπάτης (75' Πατσιάκος), Τουμαζάτος, Ν. Αναγνώστου (75' Πατέρας), Χονδρογιάννης (86' Φιλιππίδης).