Τρίποντο στην πρεμιέρα η Λαύρα (2 -0 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου)

Η Λαύρα κατάφερε να πανηγυρίσει το τρίποντο της νίκης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας του Θρίαμβου Χαϊδαρίου με 2 - 0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 44' με δράστη τον Μυλωνίδη, με το 1 - 0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο β' μέρος ο Φωτουλάκης θα διαμορφώσει το τελικό 2 - 0 στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΛΑΥΡΑ: καλαμαράς, Φωτουλάκης, Μυλωνίδης, Τσαπατσάρης, Ασωνίτης, Αγγελακόπουλος (76' Κολάι), Μαυρόπουλος (62' Κοκοβίδης), Λιάπας, Αλεξίου, Πολυμερόπουλος (86' Παπαγεωργίου), Πεχλιβανίδης

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Κούμης (46' Μαλαπάνης), Παπανικολάου, Κόλλιας, Αλεφραγκής, Χήτος, Σκανδάλης (69' Μαργαρώνης), Μπάρκας, Μακρυνόρης (78' Θεοδωρόπουλος), Πέρδικας (69' Αποστολάκης), Μπαγιαρτάκης, Φαράκλας.