Με το... δεξί στο πρωτάθλημα ο ΑΠΟ Κερατσινίου (1 - 0 την Ένωση Ρέντη)

Το Κερατσίνι κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη στο παιχνίδι απέναντι στην Ένωση Ρέντη, επικρατώντας με 1 - 0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλην την διάρκεια του πρώτου μέρους, όμως το 0 - 0 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, καθώς οι «ροσονέρι» δεν έφτασαν στο γκολ. Τελικά, οι Κερατσινιώτες κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ που τους έδωσε τη νίκη σημείωσε ο Κουρκούτης στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έχασαν και άλες φάσεις για κάποιο τέρμα, όμως δεν τα κατάφεραν, με το 0 - 1 να μένει ως το τέλος.

ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ: Αποστολόπουλος, Άρατος (68′ Μαρίνης), Χουρδάκης, Μπρέσο, Στολάϊ, Κλάψης, Κωστάδης, Στόκας, Μαρόπουλος (64′ Τζιώτης), Πρέκας, Σαλέμ

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Κουτσογιαννούλης, Αγγελάκης Λ., Σκορδίλης, Αγγελάκης Γ., Βαττής, Γρηγοριάδης (24′ Κυριακίδης), Θεοδώρου (24′ Τζωρτζάτος), Κετίκογλου, Λουβής (88′ Ευαγγελόπουλος), Κουρκούτης (85′ Γκίλλας), Σαουλιάς