Τρίποντο ο Κεραμεικός (3 - 2 την ΑΕ Περιστερίου)

Σε ένα όμορφο παιχνίδι, ο Κεραμεικός κατάφερε να επικρατήσει της ΑΕ Περιστερίου με σκορ 3 - 2.

Το σκορ άνοιξε ο Κατσής στο 27', με το 1 - 0 να είναι το αποτέλεμσα του ημιχρόνου. Στο 57' ο Χρυσαφίδης κατάφερε να ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους. Στο 78' ο Λαμπρόπουλος κατάφερε να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. Στις καθυστερήσεις το παιχνίδι πήρε άγρια μοργή, με τον Χρυσαφίδη στο 91' να ισοφαρίζει για τους Περιστεριώτες, όμως στο 93' ο Βροντίτσης να δίνει τη νίκη στην ομάδα του κέντρου, έπειτα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Με το τρίποντο που πήρε ο Κεραμεικός έφτασε στους 20 πόντους και είναι στην 7η θέση. Από την άλλη η ΑΕ Περιστερίου υποχώρησε στην 8η θέση, μένοντας στους 18 πόντους.

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ: Πέγκας, Σαμιωτάκης, Γρίβας, Κάτρης, Μουντράκης (46' Κυραικόπουλος), Φουκούλης, Μπλάτσιος, Δρυγιαννάκης (88' Πετούα), Μάρκου (74' Λαμπρόπουλος), Βροντίτσης, Κατσής

ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Αθανασόπουλος, Σαμαράς (82' Σκεντεράι), Πρεβεζιάνος, Γουναρίδης, Μπουσδούκος (86' Καναβάς), Γουναρίδης Αλ., Σκόνδρας (82' Μεγαλοοικονόμου), Καραχάλιος (75' Τυρού), Χρυσαφίδης, Μαστροκώστας (84' Χατζηβασιλείου), Δημάκης