Διακοπή στο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ατρόμητο Πειραιά και Αμφιάλη (Video)

Σε ένα παιχνίδι που κανονικά όλα θα έπρεπε να κρίνει τον πρωταθλητή, δυστυχώς δεν τελείωσε ποτέ.

Ο λόγος όπως καταγγέλει η Αμφιάλη είναι τα πολλά διαιτητικά λάθη, καθώς φωνάζουν για πέναλτι και κόκκινη που δεν δόθηκε στο 1ο λεπτό, όπως επίσης και δεν δόθηκε και πέναλτι υπέρ του Ατρομήτου, μετά από χέρι από στραβοκλωτσιά αμυντικού των «κυανέρυθρων» στο 20'. Βέβαια, αποκορύφομα την φάση του 33ου λεπτού, όταν οι «κυανέρυθροι» σημείωσαν γκολ, με τον διαιτητή να το ακυρώνει ως οφ σάιντ.

Όπως φαίνεται πάντως από την φάση που εξασφάλισε το pame erasitexniko, μπορείτε να κρίνεται αν υπάρχει ή όχι.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο το Δ. Σ. της ομάδς αποφάσισε πως πρέπει να αποχωρήσει από το γήπεδο, με το φύλλο αγώνος αναφέρει πως σε νεκρό χρόνο είδε κόκκινη κάρτα ο Παρασκευάς Δανάσης, ενώ ο Λοϊζίδης διαπλεκτίστηκε με οπαδούς του Ατρομήτου, ενώ ο αρχηγός της ομάδας, πήγε στα αποδυτήρια και δήλωσε πως η ομάδα αποχωρεί, με το σκορ στο 0 - 0.

Ο Ατρόμητος όπως όλα δείχνουν θα πάρει το ματς στα χαρτιά, αν και οι άνθρωποι της Αμφιάλης θα περιμένουν σίγουρα την αυριανή ημέρα, ώστε να δουν πως θα κινηθούν.