Ισοπαλία σαν ήττα για Ελλάδα Ποντίων και Αίαντα Σαλαμίνας (2 - 2)

Ελλάδα Ποντίων και Αίας Σαλαμίνας έκαναν ένα μεγάλο δώρο στον Περαμαϊκό, καθώς ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2 - 2 και έμειναν πολύ πίσω πλέον από τον πρώτο Περαμαϊκό.

Οι φιναλίστ του Κυπέλλου κατάφεραν προηγηθούν με δύο τέρματα με τους Λύγκο στο 4' και Σταφσουλάι στο 75'. Παρ' όλα αυτά οι Πόντιοι κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση και με τους Χατζή στο 88' και Σφικτού στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων έφτασαν στην ισοφάριση και στο τελικό 2 - 2.

Με την ισοπαλία αυτή η Ελλάδα είναι με 52 πόντους στην 2η θέση, με τον Αίαντα να είναι μία θέση πιο κάτω και με 50 βαθμούς.

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Δήμιζας, Ραυτόπουλος, Μανωλιάς (85′ Κρανιδιώτης), Αφράτης, Κεραμάς, Συμεώνογλου (89′ Λένγκα), Μουρτίδης (46′ Σταφσουλάι), Πουρσανίδης, Λύγκος, Μουρελάτος, Ντόνε (79′ Χαλούβας).

ΑΙΑΣ: Σαββάκης, Ζοτάι (74′ Καρνέσης), Λιάτος (55′ Χατζής), Φιαμέγκος, Γεωργίου, Αποστολίδης (66′ Σφικτός), Στρίγγας, Μπιλίμπασι, Τζαβάρας, Ατματζίδης, Μαυράκης (55′ Κολκιώτης).