Διπλό στα Νεόκτιστα ο Μίμας Μικρασιατικής (3 - 1 τον Ίκαρο)

Ο Μίμας Μικρασιατικής κατάφερε να πανηγυρίσει ένα σημαντικό τρίποντο, καθώς επικράτησε στην έδρα του Ίκαρου με 3 - 1.

Το πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αν και είχαν κάποιες φάσεις, δεν κατάφεραν να φτάσουν στο πολυπόθητο τέρμα. Στο β' μέρος έγιναν πιο αποτλεσματικοί και με δύο τέρματα του Στρατάκη στο 51' και στο 63' πήραν προβάδισμα 0 - 2. Στο 75' ο Σαραντάκος κατάφερε να μειώσει σε 1 - 2, όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πουλάκος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1 - 3.

Ο Μίμας με το τρίποντο στα Νεόκτιστα έφτασε στου 28 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση. Από την άλλη ο Ίκαρος έμεινε στην τελευταία θέση με 5 βαθμούς.

ΙΚΑΡΟΣ: Παπαθανασίου, Μουστάκας, Κάτσος (83' Σούτα), Πρέσσας (79' Σωτηρόπουλος), Κάτσος (70'  Μυλωνάς), Χατζηιωαννίδης, Ανδρεάδης, Κιρίλιουκ, Μάμμας (70' Μαλακέλλης), Σαραντάκος, Στασίνης

ΜΙΜΑΣ: Κούφης, Χριστόπουλος, Κουτσουμπής (69' Σακερλής), Μήτσος,Κήττας (74' Τσολιάκος), Ζουμπουρλής,Μήτσος, Στρατάκης, Κουφής (91' Πουλάκος).