Τριάρα τα Τρίκαλα στην Χαλκίδα (3 - 0)

Τα Τρίκαλα κατάφεραν να περάσουν από την  έδρα της Χαλκίδας με 3 - 0 και φαίνεται να κλειδώνουν σιγά σιγά την παραμονή στην Γ' Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και με τον Κουτσιανικούλη έκαναν το 0 - 1 στο 18'. Στο 24' ο Κουσκουνάς θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, με το 0 - 2 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Το τελικό 0 - 3 διαμόρφωσε ο Βαταμίδης στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Βλάμης, Λεσάι (83′ Θύμιο), Ματζουρανάκης, Μαγγίνας, Δεληγιάννης, Εντιαγέ (89′ Σαρρής λ.τ.), Α. Μπαλωμένος, Κυριακού, Γκιόκας (46′ Ζαχαράκης λ.τ.), Μάρκου, Κατσαρής.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Παϊτέρης, Καρανίκας (76΄Μπραντίτσας), Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Κουσκουνάς, Κρητικός, Αγκαράι, Κουτσιανικούλης, Αλεξίου, Γιοκέ, Κωστόπουλος.