Φρένο του Άρη Βούλα και στον Σαρωνικό Αναβύσσου (1 - 1)

Ο Άρης Βούλας έβαλε φρένο και στην πορεία πρωταθλητισμού του Σαρωνικού Αναβύσσου, καθώς απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1 - 1.

Το πρώτο μέρος τελείωσε χωρίς σκορ, παρά τις καλές ευκαιρίες των δύο ομάδων. Στο β' μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 53' με τον Μιραφιόρι. Εκεί που όλα έδειχναν πως ο Άρης θα έπαιρνε ένα σημαντικό τρίποντο, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντμυτρένκο.

Με την ισοπαλία αυτή ο Σαρωνικός είναι στην 2η θέση με 36 βαθμούς. Από την άλλη πλευρά ο Άρης έχει 19 και βρίσκεται στην 11η θέση με τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου.

ΑΡΗΣ: Γκόλφης, Γκιούρα, Κωστόπουλος, Λάσκος, Νεστερένκο, Πατερίτσας, Χατζής (93' Γιαννόπουλος), Φουκαράς (85' Ρουπάκης), Μιραφιόρι (67' Βουλτσίδης), Ιατρού, Κριλής (93' Ζιόνγκα)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Συράκας, Λογοθέτης, Δανιήλ, Ντμυτρένκο, Τζιόλας, Κλης (57' Κιρτζιαλίδης), Σέλβια, Γερώνυμος, Παπάζογλου, Δημογιάννης (85' Μπουκουβάλας), Πουλιάνος (67' Αγγελής).