Μεγάλο τρίποντο το Χαϊδάρι (2 - 0 τη Νέα Ιωνία)

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, το Χαϊδάρι επικράτησε με 2 - 0 της Νέας Ιωνίας και έμεινε μόνο δεύτερο στον βαθμολογικό πίνακα.

Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Αποστολόπουλος στο 8ο και στο 49ο λεπτό με πέναλτι. Να σημειώσουμε οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν με δέκα παίκτες το παιχνίδι, έπειτα από την αποβολή του Κούντου στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με τη νίκη αυτή το Χαϊδάρι έχει πλέον 18 πόντους και είναι στην 2η θέση, με τη Νέα Ιωνία να μένει στους 15 πόντους και να υποχωρεί στην 3η θέση.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Καλαματιανός, Τζανιδάκης (87 Δράμης), Καλογερόπουλος, Ζίζηλας, Λαγός, Τσιούλος, Γιαννακόπουλος (90′ Γεωργίου), Αντωνόπουλος (87′ Μονεμβασίτης), Παληγεώργος, Αποστολόπουλος (74′ Τζωρτζίνης), Γκρέμπι (74′ Καββαδίας)

ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Φρατζέσκος (72′ Χρονόπουλος), Αγγελής (46′ Αδαμόπουλος), Μπάστας, Πετράς, Κούντου, Αντωνόπουλος, Μπέτσας (79′ Τσαΐνης), Ούτσικας (79′ Μακρής), Ντιρμίσι, Κομνηνός (87′ Κούκος).