Ισόπαλοι Άρης Βούλας και Ολυμπιακός Βάρης (3 - 3)

Σε ένα άκρως συναρπαστικό παιχνίδι, Άρης Βούλας και Ολυμπιακός Βάρης ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 3 - 3.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Γκαβασιάδη, με τον Ηρακλή να ισοφαρίζει στο 41', με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στο ημίχρονο με σκορ 1 - 1. Στο β' μέρος οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πιο επιθετικά με τον Μπεκιάρη στο 47' να κάνει την ανατροπή στο σκορ. Στο 82' ο Γκαβασιάδης θα φέρει εκ νέου το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα έρθει 2 - 2,ο Γκαβασιάδης με το τρίτο του προσωπικό τέρμα έκανε το 3 - 2 στο 97', με τον Μπέλι στο 99' να έχει απάντηση και να διαμορφώνει το τελικό 3 - 3.

Με την ισοπαλία αυτή ο Άρης έχει πλέον 8 βαθμούς και βρίσκεται μαζί με την Αρτέμιδα στην 10η θέση, με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στους 7 και να ισοβαθμεί με την Ατλαντίδα στην 12η θέση.

ΑΡΗΣ: Γκόλφης, Γιαννόπουλος, Ρεσούλι (59' Ατματσίδης), Λάσκος, Σκουρλής (59' Ζιόνγκα), Μπρης, Χατζής (40' Μοραφιόρι), Φουκαράς, ΓΚαβασιάδης, Ιατρού, Κριλής

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ηρακλής Αλ., Μπεκιάρης, Ζυγοκώστας, Ηρακλής Αν., Μπαμπούνης, Καρκασίνας (80' Παπαντώνης), Χαντάντ (59' Μαντακίδης), Τουρπέτας (65' Αγγελής), Γεωργάκης, Μπεχάρι, Μπέλι