Διπλό ο Μίμας Μικρασιατικής (3 - 1 τον Ακράτητο)

Μία ακόμα σημαντική νίκη πήρε ο Μίμας Μικρασιατικής, ο οποίος επικράτησε με 3 - 1 τον Ακράτητο μέσα στην έδρα του.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31' με τον Μπαγδάτογλου, με το 0 - 1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στο β' ημίχρονο οι «πράσινοι» προσπάθησαν  να ισοφαρίσουν το ματς και τα κατάφεραν με τον Κουκούλη σοτ 70' να κάνει το 1 - 1. Οι παίκτες όμως της Μικρασιατικής είχαν την λύση για να πάρουν το τρίποντο και με τα τέρματα του Έβερτ στο 80' και του Στρατάκη στο 85' έφτασαν στη νίκη με σκορ 3 - 1.

Με τη νίκη αυτή ο Μίμας είναι μόνος πρώτος με 15 πόντους, με τον Ακράτητο να μένει στους 3 βαθμούς στην 11η θέση μαζί με τον Ίκαρο και τον Σκορπιό.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ: Τσεπερης, Λαζαρίδης, Λαγιας (46′ Γελαγωτης), Νικας Αν., Ζγουρη, Κουκουλης, Νικας Πρ. (55′ Σοπιδης), Σουρτζης (85′ Ρετζεπ), Νταγιαντας, Τουλουβασιλης, Πουρσανιδης (65′ Φραντζεσκακης)

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Βανδώρος, Χριστόπουλος (83′ Παπανικόλας), Κήττας, Έβερετ (84′ λ.τρ. Γαλανός), Μήτσος Α., Μήτσος Δ., Ζουμπουρλής (73′ Στρατάκης), Μαζιώτης, Μάκρας, Τούσης, Μπαγδάτογλου.