Τρίποντο με ανατροπή για τον Σαρωνικό Αναβύσσου (2 - 1 τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου)

Ο Σαρωνικός Αναβύσσου επικράτησε με 2 - 1 του Ολυμπιακού Αγίου Στεφάνου, σε ένα πολύ χορταστικό παιχνίδι.

Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 12' με τον Πανούση, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν απάντηση λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Βίλα (42'), με το 1 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο β' μέρος οι δύο ομάδες μπήκαν με σκοπό να κλειδώσουν υπέρ τους το ματς και το κατάφεραν οι «κυανόλευκοι» με τον Βίλα και πάλι να κάνει το τελικό 2 - 1 στο 75ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή ο Σαρωνικός έχει πλέον 13 πόντους και βρίσκεται στην 6η θέση, μαζί με τον Αήττητο. Από την άλλη πλευρά ο Ολυμπιακός έμεινε στους 11 και υποχώρησε στην 8η θέση.

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Συράκας, Λογοθέτης, Γερώνυμος Ντμυτρένκο, Τζιόλας, Κλης (66' Κορτζιαλίδης), Σέλβια (93' Βασιλείου), Δημογιάννης, Κουλάι (93' Μπουκουβάλας), Βίλα (80' Δανιήλ), Πουλιάνος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γαρδούνης, Μανουσογεωργάκης (73' Πιζάνιας), Ερέκι, Ψάρρος, Μανιδάκης, Παπαδογιωργάκης, Οσμενάι (87' Μαγγίνας), Ζιβάνοβιτς, Πανούσης (63' Ρούμπος), Σεΐτι, Γενούζης (63' Αμπντουραχμάνι).