Εντυπωσιακός Κολωνός στην Ηλιούπολη (4 - 1 τον Φωστήρα)

Ο Κολωνός ήταν εντυπωσιακός μέσα στην Ηλιούπολη και επικράτησε με 4 - 1 του τοπικού Φωστήρα.

Το σκορ άνοιξε ο Σκεύης στο 26ο λεπτό, με το 0 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο 54' ο Κυριακόπουλος θα ισοφαρίσει με πέναλτι, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Καλομοίρης θα δώσει εκ νέου προβάδισμα στους Κολωνιώτες. Στο 68' ο Βλάχος θα διευρύνει το σκορ σε 1 - 3, με τον Σκεύη στο 79' να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το τελικό 1 - 4.

Με τη νίκη αυτή ο Κολωνός έχει πλέον 4 πόντους. Από την άλλη ο Φωστήρας έμεινε για τρίτο σερί ματς χωρίς βαθμό.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Αραστσάρης, Σουλτάνης, Βενέτι, Μπέτσικας, Παρζάλης (85′ Ντρέτσα), Κυριακόπουλος, Βαρδαξής (75′ Πρέτσι), Μανωλόπουλος, Μήλας (80′ Μαρκετάκης), Τάφα, Τσάκαλος.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Αθανασόπουλος, Υζι (70′ Λίκα), Σταυράτης (70′ Μακρόπουλος), Καπελάκης, Χιονάς, Δαρζέντας (82′ Φελεμέγκας), Ρώσση (70′ Λαμπιτσάκης), Ράσα, Καλομοίρης, Σκεύης, Βλάχος (82′ Ρόσι).