Πρώτο τρίποντο για τον ΓΣ Καισαριανής (2 - 1 τον Ολυμπιακό Νέων Λιοσίων)

Ο ΓΣ Καισαριανής επικράτησε με 2 - 1 του Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Τα τέρματα της αναμέτρησης μπήκαν στο β' μέρος, καθώς στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες αν και είχαν κάποιες ευκαιρίες δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο 45λεπτο οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πιο δυνατά και με τέρμα του Ζέρβα έκαναν το 0 - 1. Οι γηπεδούχοι όμως δεν ήταν πρόθυμοι να... καταθέσουν τα όπλα και με τέρματα των Μιράκα στο 73' και Γεωργίου στο 77' έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με 2 - 1.

Με τη νίκη αυτή ο ΓΣ Καισαριανής πήρε τους πρώτους της 3 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 2 βαθμούς.

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Καλαμαράς, Σκόρδος, Τζίτζης (68′ Πεμάι), Σουλκο, Γιαννουλακης, Σβιγγος (52′ Νίκου), Πατερίτσας, Ζελέκου, Αϊβάζης (61′ Μιράκα), Γεωργίου, Στρουμπής (52′ Κασάπης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καυκιάς, Τσιάνος (89′ Καπουρελάκος), Λαμπρόπουλος, Μιχαηλίδης, Βασιλάκος, Μπριστογιάννης, Ζέρβας, Τίγκας, Νικολάου (77′ Λευκαδίτης), Χριστόπουλος, Τουρτούλι (71′ Νησαριώτης).