Πέρασε στην παράταση ο ΠΟΨ (2 - 0 την Τερψιθέα)

Ο ΠΟΨ χρειάστηκε την διαδικασία της παράτασης, ώστε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Τερψιθέας και να της επικρατήσει με 2 - 0.

Στην κανονική διάρκεια, το ματς τελείωσε στο 0 - 0, με τους γηπεδούχους να χάνουν τεράστια ευκαιρία, όταν στο 20' ο Χαλάς δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκιουλή, από το σημείο του πέναλτι. Στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι λίγο έλλειψε να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν στο 100' είχαν δοκάρι με τον Γαλάνη, όπως επίσης δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι είχαν στο 107' και στο 111' με τον Θύμιο. Με το μομέντουμ να είναι δικό τους, ο Μαραβελάκης στο 113' τελικά θα κάνει το 1 - 0, ενώ το 119' ο Διαμαντόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2 - 0.

ΠΟΨ: Κοντογεώργος, Χειμάργιος, Τριανταφυλλόπουλος (46′ Διαμαντόπουλος), Κοντιζάς, Τσίκος (46′ Τσέλικας), Μακρίδης (115′ Ξενοκώστας), Σουμάκης, Παπαδόπουλος (46′ Μαραβελάκης), Χαλάς (58′ Θύμιος), Ρίζος (58′ Οτέμπερης), Γκόντζος.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Γκιουλής, Γουλέτας, Γραμματικόπουλος, Καρατζούλης, Δημόπουλος, Γαλάνης (102′ Ταμποτέλης), Λύσανδρος (73′ Πόρης), Κουρουπάκης (44′ λ.τρ. Τσιρόπουλος Σ.), Γκοτσούλας (65′ Κολτσίδας), Τσιρόπουλος Δ., Νταλής.