Εύκολη πρόκριση για την Ηλιούπολη (5 - 0 τον Αθηναϊκό)

Μία εύκολη πρόκριση πανηγύρισε η Ηλιούπολη, καθώς επικράτησε με 5 - 0 του Αθηναϊκού.

Οι παίκτες του «Ήλιου» ξεκίνησαν δυνατά το ματς και μόλις στο 3' έκαναν το 1 - 0 με τον Πολίτη, ενώ στο 7' ο Ταβάρες έκανε το 2 - 0. Ο Ταβάρες μάλιστα θα γράψει και το 3 - 0 στο 22', διπλασιάζοντας τα τέρματα του. Στο 34' ο Λάμπης έκανε το 4 - 0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το τελικό 5 - 0 διαμόρφωσε ο Κράσι στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Τσάκαλος (35′ Χαμηλός), Πολίτης, Αγκόλλη, Κρητικός, Παπαγιαννόπουλος, Γεωργιάδης, Γάγγος, Σάμιος (46′ Ντογκάνι), Κράσι, Λάμπη, Ταβάρες (35′ Πουλιανός)

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ρούμπας, Ταρσαναλής (46′ Γιαννίτσας), Βασιλείου (72′ Ντερβισλάρι), Κατσούδας, Σταθόπουλος (46′ Τραγουστής), Μαυροματάκης, Θεοδοσίου (60′ Κοντός), Κατσούλας, Βουλτσίδης (62′ Λεβέντης), Μπαλατσούρας, Φούρλας.