Έχασαν την ευκαιρία τα Πατήσια και Ερμή Ηρακλείου (3 - 3)

Τα Πατήσια και ο Ερμής Ηρακλείου δεν εκμεταλλεύθηκαν την ισοπαλία των Αμπελοκήπων, καθώς έφεραν και εκείνα «Χ» στο μεταξύ τους ντέρμπι.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2 - 0 στο πρώτο εικοσάλεπτο, με τέρματα των Τζούστα (10') και Καραβανά (20'). Τα υπόλοιπα τέρματα της αναμέτρησης μπήκαν στα τελευταία ένδεκα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Λίτσο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια σε ένα δυνατό τρίλεπτο (79', 82'). Στο 84' ο Τζούστας θα σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3 - 2, όμως οι φιλοξενούμενοι με τέρμα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του Αλιάι κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Πλέον Πατήσια και Ερμής Ηρακλείου έμειναν έχουν από 15 βαθμούς και ισοβαθμούν μαζί με τον Αρίωνα στην 2η θέση.

ΕΡΜΗΣ: Φούσκας, Ουρούτσι (46' Κολονιώτης0, Τζούστας, Βιδάκης, Προμπονάς, Πλέσας (41' Γιαννίκος), Μπεγκάι, Μουσουράκης, Καραβανάς (92' Μωραΐτης), Καραΐνδρος (65' Λουιζινίδης), Κουνέλης

ΠΑΤΗΣΙΑ; Κανελλόπουλος, Καλλίτσης, Παναγόπουλος, Ορφανός, Διώτης (46' Σαραγούδας), Καψάλης, Αλιάι, Τζουρμάνας (77' Καμπίτσης), Ζησάκης, Μπινέρι, Λίτσο