Εύκολη πρόκριση στο Παγκράτι, για τον Ηρακλή Περιστερίου (4 – 0)

Ο Ηρακλής Περιστερίου δεν δυσκολεύθηκε να ξεπεράσει και το εμπόδιο του Παγκρατίου, καθώς κέρδισε με 4 – 0 και πέρασε στην 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Χάιδα στο 22’. Στο 36’ ο Μήτρου έκανε το 2 – 0, με το Νίτα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου να κάνει το 3 – 0. Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε με γκολ και πάλι του Νίτα, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στο ματς.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ: Κελαϊδίτης, Γιούτσος (76′ Σταθερόπουλος), Κωνσταντινίδης, Μηνόπουλος, Βασιλειάδης (46΄ Ντότσικας), Ψωμάς (86′ Αδάμης), Κοντογιάννης (46′ Μακρογκίκας), Νάνος, Σακαλής, Ρίζος, Νεζίρι (46′ Μερετσόλιας).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καναβάκης, Δρουγουνάκης, Σφίχτης, Σιάρκας (70′ Καλογήρου), Χάιδας, Τσετσάι, Μήτρος (50′ Μαγκίτσας), Μπαλούτσος, Νίτας (76′ Ελεύθερος), Βασιλείου, Γιώτης.