Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο Ήφαιστος (3 – 1 την Θύελλα Μοσχάτου)

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΠ πέρασε ο Ήφαιστος, καθώς επικράτησε και μάλιστα με ανατροπή επί της Θύελλας Μοσχάτου με 3 – 1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 35’ με τον Νταή, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Γριζανίτη. Στο 65’ η Θύελλα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Λουλούδη, το γεγονός αυτό το εκμεταλλεύθηκε ο Ήφαιστος και με δύο ακόμα γκολ του Γριζανίτη (70’, 90’) πήρε τη νίκη και παράλληλα και την πρόκριση με σκορ 3 – 1.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κουτρουμπάς, Σάλτας (56’ Τζατζάς), Επισκόπου (46’ Λιόλιος), Ευαγγέλου (63’ Μουράτης), Φαναρίτης, Χαντζάρας, Νταής, Σουρβίνος, Λουλούδης, Κωσταντάκος, Γκιόκα.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Σπαχίου, Βαρλάνης (82’ Κοψιδάς), Ανταλής, Μπένα Π., Αδαμίδης, Μεσσήνης, Γαλάνης (56’ Μπένα Δ.), Μεταξάς, Σιδηρόπουλος, Γριζανίτης, Περλές.